KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYDİ KONUŞ BAKALIM MÜNAZARA YARIŞMASI FİNAL ve ÖDÜL TÖRENİ

HAYDİ KONUŞ BAKALIM MÜNAZARA YARIŞMASI FİNAL ve ÖDÜL TÖRENİ

 Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından birlikte yürütülen Medeniyet Okulu Projesi kapsamında düzenlenen "Haydi Konuş Bakalım Liseler Arası Münazara Yarışması"nın final ve ödül töreni, 28 Mayıs 2015 tarihinde Mevlana Kültür Merkezinde düzenlendi.

 Programa canlı yayın ile bağlanan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, yarışmacıları kutlayarak finale kalan bu üç okulun yarışmacı öğrencilerine bir de müjdesinin olduğunu  söyledi. AKYÜREK, öğrencilerin Japonya´ya geziye götürülecekleri müjdesini verdi.

 Final yarışmasına kalan Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi "İnsan Devlet İçindir", Karapınar İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi ise "Devlet İnsan İçindir." görüşünü savundular.

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, burada öğrencilerin yarınlar için çok iyi hazırlandıklarını gördüğünü ifade etti. Bu yarışmadaki asıl amacın kazanmak değil, daha donanımlı olmak, ileriye hazırlanmak olduğunu sözlerine ekledi. Ayrıca, bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Yarışma sonucunda Karapınar İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi il birincisi, Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi il ikincisi, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesinin il üçüncüsü oldu.

 Münazara yarışmasında derece alan okulların yanında, daha önce yapılan öykü ve kompozisyon yarışmalarında derece alan okullar da ödüllendirildi.

 Programa, Yunak ilçe Kaymakamı Ahmet ALTUN, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre DEMİRHAN, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan USLU, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mücahit Sami KÜÇÜKTIĞLI, il milli eğitim müdür yardımcıları ile çok sayıda idareci, öğretmen ve öğrenci katıldı. 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.