KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE KONYA ESNAF VE SANATKÂRLAR ODALARI BİRLİĞİ MESLEKİ EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE KONYA ESNAF VE SANATKÂRLAR ODALARI BİRLİĞİ MESLEKİ EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 Protokol imza töreni Konya Valilik Makamında Konya Valisi Sayın Muammer EROL, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, KONESOB Başkanı Ali Osman KARAMERCAN’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 İşbirliği protokolünde, mesleki açık öğretim lisesinde eğitim gören öğrencilerin eğitim gördükleri alanda Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine kayıtlı işletmelerde pratik meslek eğitim alması için istihdam öngörülmektedir.

 Mesleki açık öğretim lisesine kayıtlı öğrencilerin öğrenim gördükleri meslek dallarında işletmelerde pratik eğitim görmeleri bir yandan işletmelerin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaya katkı sağlarken öte yandan daha iyi yetişen ara elemanlar ile bölge ve ülke kalkınmasına destek olacaktır.

 Protokol kapsamında işletmelerde mesleki eğitim görmesi için Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine kayıtlı üye işyerlerinde istihdam edilen öğrenciler, öğrenci olmanın getirdiği sosyal ve ekonomik haklardan yararlanırken aynı zamanda istedikleri alanda açık mesleki öğretimden eğitime devam ederek hem diploma hem de ustalık belgesine sahip olacaklardır.

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.