KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUKADDER GÜRSOY´UN 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YIL SONU MESAJI

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY  2014-2015 eğitim öğretim yılının sona ermesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı. GÜRSOY mesajında şunları söyledi:
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUKADDER GÜRSOY´UN 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YIL SONU MESAJI

    2014-2015 eğitim öğretim yılını ilimizde 17.229 derslik, 1.725 okul, 2.226 idareci, 25.698 öğretmen ve 434.053 öğrenci ile başarılı bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız.

    Bugün Konya genelinde 434.053 öğrencimiz karnesini alarak yaz tatiline girmenin verdiği heyecan ve mutluluğu yaşıyor. Aynı zamanda 32.471 öğrencimiz okulöncesi eğitimlerini, 151.430 öğrencimiz ilkokulu, 139.999 öğrencimiz ortaokulu ve  110.153 öğrencimiz de lise eğitimini tamamlayıp bir üst eğitim kurumuna geçebilmenin ilk adımlarını atmış oluyorlar. Bu vesile ile onları ayrıca tebrik etmek isterim.

    Zorlu bir eğitim maratonunu tamamlayıp karnelerini alarak yaz tatiline giren öğrencilerimizi kutlar, eğitim sürecinin en önemli ayakları olan velilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yönelik birkaç söz söylemek isterim.

    Kıymetli velilerimiz,

    Öğrencilerimizin karnelerini sadece akademik notların var olduğu bir değerlendirme aracı olarak görmemenizi istirham ederim. Elbet bu notları da önemseyerek onların güvenilir, dürüst, araştırmacı … gibi vasıflara da sahip olmaları yönünde yaklaşım gösteriniz. Karne notları çocuklarınızı yanlış değerlendirme ve yönlendirmenize asla vesile olmamalı.

    Bu dünyada yapılabilecek en mübarek mesleklerden birini icra eden saygıdeğer meslektaşlarım, sizlere de tüm çaba ve gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Kısa bir seminer sürecinden sonra yaz tatiline gireceksiniz. Şimdiden tatilinizin bereketli geçmesini diliyorum.

    Ve gelelim bugünün asıl muhatabı olan kıymetli öğrencilerimize…

    Öncelikle kötü karne yoktur, iyileşmeyi bekleyen karne vardır diyor ve tüm öğrencilerimizi bitirmiş oldukları eğitim öğretim yılı vesilesiyle tebrik ediyorum. Karnesinde düşük not olan arkadaşlarımız asla üzüntüye ve ümitsizliğe kapılmasın. Önümüzdeki eğitim maratonuna daha iyi hazırlansın ve “daha iyi olmaya kararlı” olsun, yeter. Onlardan beklentimiz budur.

    Öncelikle bu yıl 8. sınıfa ve 12. sınıfa geçen öğrencilerimiz, önlerinde bütün Türkiye ile yarıştıkları bir sınav olduğunu unutmamalılar. Bu dönem, programlı bir çalışmanın başladığı zaman dilimi; “kitap okuma”nın ise vazgeçilmez bir alışkanlık haline getirildiği bir tatil olmalıdır. Kâinatın en değerli yaratılmışı olan insana Yaratıcının ilk emri “Oku” eylemindeki hikmeti aklınızdan çıkarmadan Kitab’a ve kitaplara sarıldığınız bir tatil geçirmenizi diliyorum.

    Tatil döneminin tamamını il dışında geçirmeyecek 9-16 yaş aralığındaki öğrencilerimiz için büyük ve güzel bir fırsatı, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile “KOMEK Yaz Kursları” adıyla öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bu proje ile 31 ilçemizin tamamında belirlenen okullarda KOMEK Yaz Kursları açılacak. Bu kurslarda din ve değerler eğitimi, sanatsal ve sportif faaliyetler yer alacak. Kurslardaki öğrencilerimiz doğa kampları, kariyer buluşmaları, Konya şehir turları gibi pek çok sosyal aktivitenin içerisinde olacaklar. Bu fırsatları değerlendirmenizi özellikle tavsiye ederim.

    Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığımızın her yıl camilerde açtığı yaz Kur’an kurslarından da azami derecede faydalanmanız yararınıza olacaktır.

    2014-2015 eğitim öğretim yılında özveriyle çalışan tüm personel arkadaşlarıma da teşekkür ediyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize bereketli ve huzurlu tatiller diliyorum...

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.