KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY’un başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet ALTUNTAŞ ve 31 ilçe milli eğitim müdürünün katılımı ile 06 Aralık 2016 tarihinde, Mevlana Öğretmenevinde toplantı gerçekleştirildi.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

 İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY’un açılış konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü AB Koordinasyon Biriminden e-Twining Projeleri Koordinatörü Bilal YAVAŞ,  Erasmus+ ve e-Twining Projeleri hakkında bilgilendirme sunusu gerçekleştirdi. Toplantıda 2017’de il sınırları içerisindeki her okulun bir e-Twining projesi yapması istendi. Böylece her okulun proje mantığı ile tanışmış olacağı, öğretmen ve öğrencilerin sahip olduğu fikirleri hayata geçirme fırsatı elde edeceği ifade edildi. Yabancı ortaklarla çalışma, yabancı kültürleri tanıma ve öğretmen ve öğrencilerin motivasyonlarının artırılmasının hedeflendiği çalışma kapsamında, her okulun bir e-Twining köşesi oluşturması, yapılan faaliyetleri daha fazla kişiye duyurması istendi.

 Bu çalışmaların ardından öğretmenler ve okul idarelerinin Milli Eğitim Bakanlığı Ulusal Kalite Ödülü ile Avrupa Komisyonu Avrupa Kalite Ödülüne başvurusu yapabileceği ifade edilerek kaliteli projelerin Avrupa’da yapılan e-Twining konferansında ve Türkiye’de yapılan ulusal konferanslarda çıktılarını sergileme imkânı bulacaklarına vurgu yapıldı.

 Toplantı, müfredat programı askıya çıktığında tüm ilçelerce rapor hazırlanması ve komisyon kurulması, okul öncesi eğitimin zorunluluğu çalışmalarının yapılması, halk eğitim merkezleri norm çalışmaları ve 3 yıl kurs açmayan öğretmenlerin durumu, merkez ilçelerdeki okul müdürleriyle toplantı yapılması, TÜBİTAK projeleri katılımının artırılması, EKİP 42 proje çalışmaları, eğitim öğretimde yenilikçilik ödüllerinin takibi, okulların tekli eğitime geçişi için çalışmaların hızlandırılması, EBA kullanıcılarının artırılması, servis araçlarının denetimi ve şoförlerin eğitimi ile yurtların denetimi ve eksikliklerinin giderilmesi konularında bilgilendirmelerin yapılmasıyla sona erdi.

 07-12-201607-12-201607-12-201607-12-201607-12-2016

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.