KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY´un başkanlığında Maarif Müfettişleri Başkanı, il milli eğitim müdür yardımcıları ve 31 ilçenin ilçe milli eğitim müdürü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda 09 Temmuz 2015 tarihinde bir araya geldi
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

 Toplantının açılış konuşmasını yapan GÜRSOY, ilçe milli eğitim müdürlerinden bu yaz tatili döneminde okulların fiziki alt yapısının tamamlanması için çaba göstermelerini istedi. Eğitim öğretim başladığında okulların sorunsuz bir şekilde öğrencilere sunulmasının önemine değindi. İlçe müdürlerinin okul idarecileri ile koordineli bir şekilde çalışmaları gerektiğini belirten GÜRSOY, devamsızlık konusunda velilere vaktinde bilgi ve belge ulaştırmaları hususuna da vurgu yaptı.

 2015-2016 eğitim öğretim yılında tüm okullarda "not analizi" yapılmasını da isteyen GÜRSOY, böylece öğretmenlerin sınıflarının akademik başarılarını daha kolay değerlendirebileceklerini de sözlerine ekledi.

 8. sınıftan mezun olan öğrencilerin tercih döneminde ilgi, yetenek, psiko-sosyal gelişim ve akademik başarıları doğrultusunda bir ortaöğretim kurumuna yerleşebilmeleri için açılan tercih-danışma merkezlerinin verimli kullanılması gerektiğini vurgulayan GÜRSOY, ilçe müdürlerinden bu merkezleri ziyaret etmelerini de istedi.

 Toplantıda il milli eğitim müdür yardımcıları sorumlu oldukları alanlar hakkında ilçe milli eğitim müdürlerine bilgilendirmede bulundular.

 Toplantıda ana hatlarıyla 2014-2015 eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesi, 2015-2016 eğitim öğretim yılına okulların hazırlanması, yaz kursları, TEOG sınavı ve 8. sınıftan mezun olan öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmeleri kapsamında yapılan rehberlik hizmetleri, yeni öğrenci kayıtları ve yönetici ve öğretmen atama değerlendirmesi konuları görüşüldü. 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.