KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı

İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı

 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okul ve kurumlarda İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatı hakkında 31 ilçe milli eğitim müdürleri ile İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 Toplantının açılışında konuşan Müdür Yardımcısı Dündar POLATCAN, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Milli Eğitim Bakanlığı genelgesi doğrultusunda 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun gereklerini, bir an önce okul ve kurumlarımızda başlatılmasının gerekliliğini vurguladı.

 İş Güvenliği Uzmanı Aygül AYHAN ise 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun kurum yöneticilerine getirdiği yükümlülük ve sorumluluklara işaret ederek, risk analizleri ve acil durum planları hakkında açıklama yaptı. Okul ve kurumlardaki tehlikelerin belirlenmesi için İş sağlığı ve güvenlik uzmanı görevlendirilerek risk değerlendirmelerinin yapılması gerektiğini dile getiren Aygül AYHAN, okul ve kurumlardaki olası kazaların önüne geçmek için alınması gereken önlemler ve ilk yardım konularında bilgiler verdi.

 Konya Bilim Merkezinde gerçekleşen toplantıya, Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Servet ALTUNTAŞ, Dündar POLATCAN, Yusuf İPEK, Ahmet CİĞERCİ, Mustafa YILMAZ, şube müdürleri Süleyman SONGÜL, Mahmut ÖZCAN ve 31 ilçe milli eğitim müdürleri ile şube müdürleri katıldı.

 Bilim Merkezinin tanıtımının da yapıldığı toplantıya Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik ÖTÜKEN ve üniversitelerden bilim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantı Bilim Merkezinde ayaküstü atölyeler gezisi ile sona erdi.

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.