KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KADINHANI İLÇESİNE HAYIRSEVERDEN YENİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan Eğitime %100 Destek Kampanyası çerçevesinde Kadınhanı ilçesine yapılacak olan 12 derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesinin protokol imza töreni, 21 Ocak 2016 tarihinde Konya Valiliğinde geçekleşti.
KADINHANI İLÇESİNE HAYIRSEVERDEN YENİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

 İmzalanan protokol çerçevesinde Aydın Mensucat Döşemelik Kumaş Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Kadınhanı ilçesinde mülkiyeti Maliye Hazinesine ait taşınmaz üzerine 12 Derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesini inşa ederek Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredecek.

 Protokol imza töreninde Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Eğitime % 100 Destek kampanyasının yürütüldüğü 2003 yılından bu yana Konya’da, imzalanan bu protokolle birlikte, eğitime kazandırılan derslik sayısının 2.079’a ulaşacağını söyledi. Aydın Mensucat Şirketinin yöneticisi Ahmet AYDIN’a, hayırseverlerle sürekli bağlantı içerisinde olan İlim Yayma Cemiyeti Kadınhanı Temsilcisi Halil ÖZCAN’a ve tüm hayırseverlerimize teşekkürlerini ileten GÜRSOY, bu davranışların tüm topluma örnek olması temennisinde bulundu.

 Hayırsever vekili olarak orada hazır bulunan İlim Yayma Cemiyeti Kadınhanı Temsilcisi Halil ÖZCAN da bu protokolün Kadınhanı ve Konya için hayırlar getirmesi Allah’tan dilediğini ifade etti.

 Kadınhanı İlçe Belediye Başkanı Mehmet Nuri ÖDÜK de Kadınhanılı işadamlarından ilçelerine bu tür hayırları yapmalarını ve daha başka yatırımlarda da bulunmaları çağrısında bulundu.

 Konya Valisi Muammer EROL da Konyalı ve Kadınhanılı hayırseverlerin doğdukları toprakları unutmadığını ve ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Bu anlamda tüm hayırseverlere teşekkür ettiğini söyleyen Vali EROL, Belediye Başkanı ÖDÜK’ün de değindiği gibi işadamlarına bu hayırlı işlerin yanı sıra ilçelerine ve şehirlerine yatırım yapmaları çağrısını yineledi. 

21-01-201621-01-201621-01-201621-01-201621-01-2016

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.