KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KONYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AVRUPA BİRLİĞİ PROJELERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

KONYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AVRUPA BİRLİĞİ PROJELERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

 Litvanya Ulusal Ajansı tarafından 2015 yılı başvuru döneminde kabul edilen "Daha İyi Eğitim - Daha İyi Öğrenme" isimli Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklıklar Projesinin açılış toplantısı, 05 Kasım 2015 tarihinde Konya Paşapark Otel’de gerçekleştirildi.

 İki yıl devam edecek olan projenin başlangıç toplantısına proje ortakları Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şems-i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Muhammed Hamdi Yazır İmam Hatip Ortaokulu, Litvanya Kaunas Belediyesi Eğitim Kültür ve Spor Bölümü, Kaunas Bölgesi Eğitim Merkezi, Garliava Jonuciai Lisesi ve Zapyskis İlkokulundan temsilciler katıldı.

 Öğretmenlerin ve okul idarecilerinin mesleki gelişimlerinin oluşturulacak değerlendirme ve öz değerlendirme araçları sayesinde desteklenmesi, mesleki becerilerinin ve liderlik özelliklerinin arttırılmasına yönelik stratejik adımların atılmasını amaçlayan projenin açılış konuşmasını Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY yaptı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 4 adet Erasmus+ Projesi yürüttüklerini ifade eden GÜRSOY,  Erasmus+ Programının uygulamaya konduğu 2014 yılından bu yana toplam 2.294.735 Avro hibeyi Konya´daki okullara kazandırdıklarını söyledi. Açılışını yaptıkları “Daha İyi Eğitim - Daha İyi Öğrenme Projesi” sayesinde de iki ülkenin proje ortakları olarak eğitim adına verimli bir çalışma ortaya koyacaklarını sözlerine ekleyen GÜRSOY, Litvanya’dan gelen misafirleri Konya’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

 

 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.