KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİM MEZUNLARINI İZLEME SİSTEMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİM MEZUNLARINI İZLEME SİSTEMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Ülkemiz ve AB tarafından finanse edilen Mesleki ve Teknik Eğitimde Kalite (METEK 3) Programı kapsamında ilimizde 10 Haziran 2022 tarihinde Mesleki ve Teknik Eğitim Mezunlarını İzleme Sistemi Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. 

Mesleki ve teknik eğitim kurumlarından mezun olmuş öğrencilerin iş dünyası ile mezunlarımızın da işverenlerle bağlantı kurmasını amaçlayan sistem olan METEK 3 programı çerçevesinde yapılan toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük gerçekleştirdi.

Mesleki eğitim konusunda farkındalık oluşturulmasının geleceğimiz açısından çok önemli olduğunu vurgulayan İl Müdürümüz, Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in bu noktada sunduğu katkılara dikkat çekti. Konya'nın mesleki ve teknik eğitim konusunda çok önde bir il olduğunu söyleyerek sektör temsilcileri ve meslek odaları ile uyum ve işbirliği içerisinde çalıştıklarını sözlerine ekledi. Okullarımızın adeta bir lokomotif rolü üstlendiklerini belirterek Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, okul yöneticisi ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra Bakanlık temsilcileri, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

10-06-202210-06-202210-06-202210-06-202210-06-2022

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.