KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL SÜTÜ DAĞITIM PROGRAMI

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılının ikinci yarısından itibaren ortaklaşa yürüttüğü olduğu “Okul Sütü Projesi” kapsamında Selçuklu Şükriye Onsun İlkokulunda 18 Şubat 2016 tarihinde okul sütü dağıtımı gerçekleştirildi.
OKUL SÜTÜ DAĞITIM PROGRAMI

 Konya Valisi Muammer EROL ve protokolün diğer mensuplarını çiçeklerle karşılayan öğrenciler, misafirlere süt içmenin sağlık açısından faydalarını da anlattılar.

 Programda konuşma yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, 3 Bakanlığın ortak projesi olan “Okul Sütü Projesi”nin bu yıl 5. yılında olduğunu söyledi. Özellikle okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine haftada 3 gün süt dağıtımı yapıldığını belirten GÜRSOY, bu dağıtımın aile izinlerine bağlı olduğunu da ifade ederek Konya’da proje kapsamına giren 177 bin öğrenciden yaklaşık 169 bin tanesinin okul sütü aldığını da sözlerine ekledi.

 Konya Halk Sağlığı Müdürü Hasan ÖZNAVRUZ ise “Okul Sütü” Projesinin toplumun büyük bir kesimi tarafından kabul gördüğünü söyledi. “Süt”ün çok zengin mineral ve vitaminlere sahip bir içecek olduğunu belirten ÖZNAVRUZ, sağlıklı bir neslin yetişmesi için çocuklarımızın süt içmelerinin çok önemli olduğuna vurgu yaparak projede emeği geçen herkese teşekkür ettiğini de ifade etti.

 Vali EROL ve protokol mensuplarının öğrencilere okul sütü dağıtmalarıyla program sona erdi.

 Programa Konya Valisi Muammer EROL, Selçuklu Kaymakamı Sabit KAYA, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Ali SÖNMEZ, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, İl Sağlık Müdürü Hasan KÜÇÜKKENDİRCİ, Halk Sağlığı Müdürü Hasan ÖZNAVRUZ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyfettin BAYDAR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve merkez ilçelerin ilçe milli eğitim müdürleri katıldı. 

18-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-2016

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.