KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SELÇUKLUDAN GÜNÜMÜZE ZERAFET ESİNTİLERİ SELÇUKLU DEFİLESİ

 Konya Olgunlaşma Enstitüsü ve Selçuklu Belediyesi’nin ortaklaşa hazırladığı “Selçuklu’dan Günümüze Zerafet Esintileri Selçuklu Defilesi” 11 Haziran 2015 günü tarihî Zazadin Hanı’nda gerçekleşti. 
SELÇUKLUDAN GÜNÜMÜZE ZERAFET ESİNTİLERİ SELÇUKLU DEFİLESİ

 Konya Olgunlaşma Enstitüsü öğrencilerinin okullarındaki atölyelerde çalışarak ortaya çıkardıkları Selçuklu ve Osmanlı motifli kıyafetlerin gösterildiği defileye yoğun bir ilgi vardı.

 Açılış konuşmasını Enstitü Müdürü Zerrin KIRTIL yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdür Vekili Mehmet Zeki BAŞYEMENİCİ yaptığı konuşmada Konya’nın Selçuklu ve Osmanlı mirasını taşıyan bir şehir olduğunu söyledi. Konya Olgunlaşma Enstitüsünün yaptığı bu çalışmanın Konya’nın ruhuna da uygun olduğunu belirten BAŞYEMENİCİ, geçmişteki değerlerimizin geleceğe aktarılmasında bu çalışmanın önemli bir mana ifade ettiğini de sözlerine ekledi.

 BAŞYEMENİCİ, ülkemizde toplam sayısı 15 olan Olgunlaşma Enstitülerinin kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarının yaşatılmasında ve kadın istihdamının artırılmasındaki önemine de değindi.

 Yapılan konuşmaların ardından Konya Olgunlaşma Enstitüsü öğrencilerinin hazırladığı Selçuklu motifli kıyafetler düzenlenen defile ile misafirlere gösterildi.

 Konya Valisi Muammer EROL ve protokol üyelerinin  katıldığı program beğeniyle izlendi.

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.