KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK POPÜLER BİLİM KİTAPLIĞI AÇILIŞ PROGRAMI

TÜBİTAK ve Karatay Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde Karatay ilçemizdeki bütün okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizde oluşturulan "TÜBİTAK Popüler Bilim Kitaplığı"nın açılış programı, 04 Şubat 2019 tarihinde Mevlana Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
TÜBİTAK POPÜLER BİLİM KİTAPLIĞI AÇILIŞ PROGRAMI

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca yaptığı konuşmada "bilim" ve "çocuk"un birbirlerinden ayrı düşünülemeyeceğini söyleyerek toplam 146 okulda oluşturdukları "TÜBİTAK Popüler Bilim Kitaplığı" hakkında bilgi verdi. Bu çalışmanın ülkemizde bir ilk olduğunu da vurgulayarak TÜBİTAK yetkilileri başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da konuşmasına İdlib'de şehit olan askerlerimizi anarak sözlerine başladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde bilimsel çalışmalara çok önem veren bir gençliğin yetişmekte olduğunu da vurgulayarak TÜBİTAK ve Karatay Belediyesi işbirliği ile oluşturulan bu kitaplıkların önemine değindi. Emeği geçenlere teşekkür etti.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal da bu önemli çalışmanın Karatay Belediyesinin bir projesi olduğunu kendilerinin de bu projeye büyük bir memnuniyetle destek verdiklerini söyledi. Karatay Belediyesi ile yapılan işbirliğinin ardından benzeri pek çok çalışmanın ülkemizin farklı yerlerinde de gerçekleştirilmekte olduğunu da vurgulayan Mandal, bu çerçevede Meram Belediyesi ile bir işbirliği protokolünü imzalayacaklarını ifade etti. Bilim ve teknolojiyi üreten insan gücünün önemini vurgulayarak bu projeye emek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Son olarak kürsüye çıkan Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak da yaptığı konuşmada TÜBİTAK'ın eskiden bu derecede görünür bir kurum olmadığını; bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın da devlet anlayışı çerçevesinde en ücra yerlere kadar uzanan bir kurum özelliğini taşıdığını ifade etti. Konya'nın eğitim konusunda ülkemizin en çok yatırım yapılan illerinden biri olduğunu da söyleyen Sayın Valimiz, eğitime destek olan yerel yönetimlere ve destek olan herkese teşekkür etti.  "TÜBİTAK Popüler Bilim Kitaplığı"nın Karatay'a ve şehrimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daha sonra protokol mensupları tarafından kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi.

Programa Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'nın yanı sıra Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Servet Altuntaş, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

04-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-2020

 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.