KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK PROJELERİ ÖDÜL TÖRENİ

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Konya Bölge Yarışmasında dereceye giren eserlerin ödül töreni, 25 Mart 2016 tarihinde Konya Bilim Merkezinde yapıldı.
TÜBİTAK PROJELERİ ÖDÜL TÖRENİ

 TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Ecir YILMAZ, Konya bölgesi içerisinde Antalya, Burdur, Denizli, Isparta ve Konya şehirlerinin olduğunu vurgulayarak bu sene ülke genelinde toplam 13.033; Konya Bölgesinden de 901 başvuru olduğunu söyledi. 12 farklı kategoride dereceye giren eserlerin bugün ödüllendirileceğini ve finale kalan, yani 1. olan eserlerin de Ankara finalinde Konya bölgesini temsil edeceklerini ifade etti.

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY da okul yöneticilerine en az bir yerel, ulusal ve uluslararası projeye okul olarak katılmalarını tavsiye ettiklerini söyleyerek TÜBİTAK projelerinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini bildirdi. Buradan Ankara finaline gönderilecek eserlerin bölgeyi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını da sözlerine ekledi.

 Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ŞEKER ise TÜBİTAK kapsamında 47. düzenlenen bu yarışmanın, ülkemizde bilimsel çalışmanın gelişmesi için önemli bir adım olduğunu söyledi. Ülkemizin belirlediği 2023 hedeflerine ulaşmada yapılan bu bilimsel çalışmaların önemli bir yerinin olduğunu da vurguladı.

 Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK de bilim insanı adayı gençlerle birlikte olmanın heyecan verici olduğunu söyleyerek yapılan bu çalışmaların önemine dikkat çekti. Çatısı altında bulunulan Konya Bilim Merkezinin ülkemizin ilk ve en büyük bilim merkezi olduğunu söyleyerek burasının bundan sonra da bilimsel çalışmalara ev sahipliği yapabileceğini söyledi.

 Protokol mensupları tarafından derece alan eserlerin sahiplerine ödül takdiminin yapılmasının ardından program sona erdi.

 Programa Konya Valisi Muammer EROL, Garnizon Komutanı Haluk ŞAHAR, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ŞEKER, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir YÜKSEK ve Prof. Dr. M. Emin AYDIN, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, akademisyenler, merkez ilçelerin ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, öğretmeneler ve öğrenciler katıldı. 

25-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-2016

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.