KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLAN ÖĞRENCİYE ÖDÜLÜ VERİLDİ

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından Türkiye geneli resmi ve özel tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen “İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Bağlamında Anne, Baba ve Yaşlı Hakları” konulu kompozisyon yarışmasında Türkiye üçüncüsü olan Selçuklu Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencisi Müşerref Kasaplargil, 18 Şubat 2019 tarihinde Konya Valiliği toplantı salonunda düzenlenen törenle ödülünü aldı.
TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLAN ÖĞRENCİYE ÖDÜLÜ VERİLDİ

Ödül töreninde konuşma yapan Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu İkinci Başkanı Mesut Kınalı, milli kültürümüzün anne, baba ve yaşlılara saygıda kusur etmemeyi bizlere öğrettiğini vurguladı. Avrupa’daki uygulamalardan da örnekler veren Kınalı, huzurevlerinden çok huzur dolu evlere ihtiyacımız olduğunu söyledi. Yapılan yarışmada, kompozisyon alanında Türkiye üçüncüsü olan Müşerref Kasaplargil’i de tebrik etti.

Vali Yardımcısı Hasan Karakaş da konuşmasında gerek inancımızın gerek kültürümüzün aile ilişkilerine çok önem verdiğini ifade etti.  Konya’da öğrenim görmekte olan bir öğrencinin böyle bir konuda Türkiye derecesi almış olmasından da çok memnun olduğunu sözlerine ekledi. Öğrenciye, onun yetişmesinde emeği olan ailesine ve öğretmenlerine teşekkür ederek tebriklerini iletti.

Daha sonra öğrenci Müşerref Kasaplargil’e ödül ve hediyeleri takdim edildi.

Programa Konya Vali Yardımcısı Hasan Karakaş ve Türkiye İnsan Hakları Kurumu İkinci Başkanı Mesut Kınalı’nın yanı sıra Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu idareci ve öğretmenleri ile öğrencinin ailesi de katıldı.

 

18-02-201918-02-201918-02-201918-02-201918-02-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.