KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Okulumda eTwinning Projem

Konya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mukadder Gürsoy Bey’in her okul bir projeye sahip olmalı fikrinden yola çıkarak, İl Milli Eğitim Müdürümüzün öncülüğünde başlattığı projeyi okullarımıza duyurduk. Her okul, okul müdürleriyle beraber bir ekip kurup, eTwinning platformuna giriş yaparak projelerini başlatacaklardır.
Her Okulumda eTwinning Projem

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı "Her Okulumda eTwinning Projem" Erasmus Plus okul eğitimi KA101 projesi Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir. Bu projeyle beraber 130 öğretmenimiz 13 ülkeye Erasmus Plus KA101 okul eğitimi projesi kapsamında gidecektir. Bu projeyle gidecek öğretmenler eTwinning projelerinin uygulanması, akıllı sınıfların oluşturulması, teknolojinin sınıflarda kullanılarak öğrenci ile entegrasyonun nasıl yapıldığını göreceklerdir. Bu proje için Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı eTwinning projesinde yer alan öğretmenlerden aşağıdaki kriterlere uyan öğretmenlerin arasından seçim yapılacaktır.

KA101 Her Okulumda eTwinning Projem Seçim Kriterleri

 

Proje ile ilgili belgeler 

1- Her Okulumda eTwinning Projem için TIKLAYINIZ

2- Her Okulumda eTwinning Projem Çalışma Prensipleri için TIKLAYINIZ

3- Her Okulumda eTwinning Projeme Kayıt Yapan Okul ve Öğretmenler Listesi  TIKLAYINIZ

     (NOT :  1 KASIM 2016 - 25 EKİM 2017 ARASINDAKİ KAYITLARI KAPSAMAKTADIR )

4- Okullarda Dışarıya Asılacak Tabela Örneği için TIKLAYINIZ

5- "Her okulumda eTwinning Projem 10.000" proje yapan okullar için TIKLAYINIZ

 

 Daha sonra bu isimleri hazırlanan Google forma giriş yapacaklardır. Giriş formunun linki;

https://goo.gl/forms/3EdqfTWuDpGbrXO93


Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü eTwinning koordinasyon biriminin projeler hakkında hazırladığı sunumların linkleri 

eTwinning projesi nedir ?  proje nasıl yapılır?  eTeinning sistemine nasıl giriş yapılır ?

https://youtu.be/G27zbzgszTQ 

 

"Her Okulumda eTwinning Projem" projesinin adımlarının anlatımı

https://youtu.be/jhFNfTSWt4w

 

Kaliteli Bir eTwinning Nasıl Yapılır?

https://youtu.be/p4en32GaPPU

  

“Her Okulumda eTwinning Projem” üç aşamalı olarak yapılacaktır.

Birinci aşaması; her okul bir eTwinning projesi başlatacak ve eTwinning platformuna giriş yapacaktır. Her okul bunun yanında bir projeler köşesi oluşturacak ve yapılan faaliyetler ve eTwinning bilgilendirmelerini buradan paylaşacaklardır. Projenin yaygınlaştırılmasına, okuldaki diğer öğretmen ve öğrencilere duyurulmasına katkı sağlayacaklardır.

İkinci aşaması; Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bütün projelerin yaygınlaştırılacağı, daha sonra kalite ödüllerine başvuracağı ve 20 tane Avrupa Kalite ödülü almış projenin seçilerek sergisinin yapılacağı eTwinning platformunda bir eTwinning projesi başlatılmıştır. Okullar buraya bitirmiş oldukları projeleri kendileri için ayrılan dosya ve sayfalara giriş yapacaklardır. Buradan okulların projelerinin takipleri yapılacaktır. Burada 1500 adet eTwinning projesinin yapılması ve eTwinning platformuna kayıt olması hedeflenmektedir. Bu projenin içinde 100 adet projenin Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden ortaklarla çalışmaktayız. İkinci sene bu proje sayısını 5.000 adet eTwinning projesi ve üçüncü sene 10.000 proje olarak devam ettirmeyi hedeflemekteyiz. Bu proje sayısına daha hiçbir proje platformunda ulaşılmamıştır. Bu proje sayıları hem Türkiye’de hem de Avrupa’da ilk olacaktır.

Üçüncü aşaması; “Her Okulumda eTwinning Projem” isimli bir KA1 Okul Eğitimi projesi başvurusu 28 ŞUBAT 2017 tarihinde yapıldı. Burada eTwinning projelerinde başarılı olmuş 100 öğretmenimizi Avrupa 10 ülkede yapılan eTwinning iyi uygulamalarını yerinde görüp, incelemeye götüreceğiz ve yerelde proje kalitesinin artmasına katkı sağlayacağız. Öğretmenlerin hem motivasyonlarının artması, hem de daha iyi çalışmalara imza atmalarına katkı sağlayacak bir proje olacaktır. Ayrıca 30 öğretmenimizi 3 ayrı ülkede yapılacak eTwinning ve akıllı sınıf kullanımı ile ilgili kursa dâhil edeceğiz.

Projemizin bütün bilgi ve belgeleri eTwinning platformu üzerinde projemizin Twinspace bölümüne eklenmiş ve bütün içeriği en detaylı biçimde katılımcılara anlatmış bulunmaktayız. Ayrıca her ay düzenli olarak hem Türk okullarıyla, hem de yabancı proje ortağı okullarıyla değerlendirme toplantıları yapılacaktır. Bunların değerlendirme sonuçları eTwinning üzerinden ve sosyal medya üzerinden öğretmenlerimizle paylaşılacaktır.

 

Projemizin programı:

PROJE GELİŞİM TARİHİ

PROJENİN İÇERİK AÇIKLMASI

AÇIKLAMA

01 ŞUBAT 2017

28 ŞUBAT 2017

Proje katılımcı isimlerinin belirlenip belirtilen linke girilmesi

 

1 MART 2017

31 MART 2017

Proje konusunun belirlenmesi ve projeye başlanması

 

01 NİSAN 2017

01 ARALIK 2017

Proje faaliyetlerinin e-Twinning portalı üzerinde uygulanması

 

01 ARALIK 2017

30 ARALIK 2017

Avrupa ve Ulusal Kalite Ödüllerinin başvurusu ve proje program sonuçlarının değerlendirilmesi

 

8 Mart 2018

Başarılı projelerin tanıtımı ve ödül töreni

 

10 Nisan 2018

Başarılı projelerin sergisi

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.