ÇOCUKLUK MESLEĞİ

ÇOCUKLUK MESLEĞİ "SOR, DÜŞÜN, KEŞFET"

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Çocukluk Mesleği Projesi kapsamında okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine yönelik düzenlenen ''Eleştirel Düşünme Becerilerinin Geliştirilmesi - Çocuklarla Felsefe" başlıklı proje eğitimleri 4 hafta boyunca devam etti.

Çocuklarımızın iyi bir akademik eğitim almalarının yanı sıra iyi birer insan olmaları için eğitim, bilgi aktarırken aynı zamanda onların becerilerini keşfetmelerini sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Çocukluk Mesleği Projesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılında hedef kitlesini artırarak devam etmektedir. Proje, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin merak ve hayret etme duygularını büyüdükçe kaybetmelerini engellemeyi, soru sorma ve düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinin katılımcı olduğu eğitimlerde öğrencilerimizin düşünme becerisini geliştirecek yöntemler, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhittin Çalışkan tarafından örneklerle anlatıldı.

Çocuklarla felsefe atölyelerinin 4. eğitimine katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit eleştirel düşünme becerisinin önemine vurgu yaparak tüm ilçelerimizde bu eğitimin yaygınlaştırılması gerektiğini vurguladı.

Proje kapsamında 120 öğretmenimize katılım sertifikaları verilerek eğitimler tamamlandı.

Çocukluk Mesleği Kitapçığı için tıklayınız.


Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.