• T.C. Millî Eğitim Bakanlığı .:. Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü

ÇOCUKLUK MESLEĞİ

ÇOCUKLUK MESLEĞİ "SOR, DÜŞÜN, KEŞFET"


Eğitim, toplumun temel taşıdır ve insana hayatın anlamını kavratma görevini üstlenir. İnsanın doğasında yer alan ahlaki muhakeme yeteneği, akıl, zekâ ve iradesiyle birleşerek iyi bir insan olma amacina hizmet eder. Bu nedenle, çocuklarımıza iyi bir akademik eğitim verirken, aynı zamanda onların becerilerini keşfetmelerini sağlayarak iyi insanlar olmalarını desteklemeliyiz. Bu çerçevede, Çocukluk Mesleği Projesi'ne devam ediyoruz. Bu proje, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin merak ve hayret duygularını canlı tutmayı, soru sorma ve düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Çocuklarımızın hem sosyal hem de insani gelişimlerini desteklemek için bu projemizi uygulamaya devam ediyoruz.


Çocukluk Mesleği Projesi, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin merak ve hayret etme duygularını büyüdükçe kaybetmelerini engellemeyi, soru sorma ve düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.
Çocuklarımızın sosyal, duygusal ve akademik gelişimlerini destekleyen proje okullarımızda uygulanmaya devam ediyor.


Proje hakkında daha fazla bilgi almak için ’’Çocukluk Mesleği’’ proje kitapçığını ve proje çalışma takvimini inceleyebilirsiniz. Hep birlikte, çocuklarımızın geleceğini daha parlak ve anlamlı hale getirebiliriz.


Çocukluk Mesleği Kitapçığı için tıklayınız.


Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.