• T.C. Millî Eğitim Bakanlığı :: Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü
Her Nesil Öğretmen Akademisi faaliyetlerine katılmak mı istiyorsunuz?

Her Nesil Öğretmen Akademisi

"Muallim, ruhlar sanatkârıdır." sözünde mütefekkir Nurettin Topçu, öğretmeni ne kadar da anlamlı idealize etmiş. Tarihsel sürekliliği olan öğretmenlik mesleği, toplumda derin bir etkiye sahiptir. Çünkü öğretmenler, toplumun geçmişini, bugününü ve geleceğini şekillendirirler; her nesil için en önemli aktörlerdir. Onların rolleri sadece bilgi aktarmakla sınırlı değildir; aynı zamanda öğrencilerin potansiyellerini keşfetmek, yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geliştirmek için de büyük bir sorumluluk taşırlar. Öğretmen, öğrencilere bilgi ve becerileri öğretirken aynı zamanda onların karakterlerini, meslek seçimlerini, dolayısıyla bütün hayatlarını etkiler. Düşünce değişince ne olur? Bir insanın değişimi neleri mümkün kılar? Her şey bir insana güvenmekle başlıyor belki de...

Faaliyetler

Amaç

İl merkezinde ve ilçelerde görev yapan öğretmenlerimiz için başta hizmet içi eğitim faaliyetleri olmak üzere kültürel, sanatsal, sportif kurslar ve seminerler yaparak onların bilgi, beceri ve yeteneklerini ortaya çıkararak, kişisel ve mesleki becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır.

Çeşitli İstatistikler


Kullanıcı


Faaliyet


Başvuru


Katılımcı


Eğitmen

Güncel Haberler

Her Nesil Öğretmen Akademisi

Her Nesil Öğretmen Akademisi

Tüm öğretmenlerimiz faaliyetlerimizde başvuru yapabilirler.

Çocukluk Mesleği Projesi 2023-2024 Eğ...

Çocukluk Mesleği Projesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik ge...

"Başarmaya Hazırım" Projesi...

"Başarmaya Hazırım" Projesi Kitaplarının Dağıtı...

Türkçenin güzel kullanımı ve öğrencilerimize okuma zevkinin aşılanmasına yönelik projelerden olan...

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.