• T.C. Millî Eğitim Bakanlığı .:. Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü

OKULLARIMIZ ÇİÇEK AÇIYOR

Konya Valiliği himayelerinde, Müdürlüğümüz tarafından Büyükşehir Belediyesi desteğiyle yürütülen; bireysel ve toplumsal iyileşmeye, insanın özündeki iyiliğe dönüşüne eğitimle katkı sağlamak amacıyla Okullarımız Çiçek Açıyor Projesi hazırlanmıştır.

Eğitim, insan doğasına ait tüm unsurlara bütüncül bir sorumluluk geliştirebildiği ölçüde başarılı olacaktır. Öğrencilerin eğitim öğretim yuvalarında bütüncül bir kimlik geliştirebilmelerine katkı sağlayacak Okullarımız Çiçek Açıyor Projesi; “Öğren, Yap, Ol!” düşüncesiyle onların bitki yetiştirirken olayları bütünü ile değerlendirme fırsatı yakalamalarını, yaşayarak kalıcı bilgiler edinmelerini, sebep sonuç ilişkisi kurmalarını, sorumluluk almalarını ve sorumluluklarını yerine getirmelerini, tabiat sevgisi kazanmalarını amaçlamaktadır. Projede yer alan öğrencilerin takım ruhu, sorumluluk, iş ahlakı gibi kavramları öğrenmelerinin yanı sıra onların genel davranışları üzerinde de olumlu etkilerinin olması beklenmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Ziraat Mühendisleri tarafından öğrencilere ve velilere; toprak hazırlığı, tohum ekimi, fide dikimi, bitkinin beslenmesi ve sulanması, yabancı ot temizliği, çapalama ve hasat konularında eğitimler verilecektir. Okul bahçelerinde ve iç mekânlarında öğrencilerle beraber bitki ekim ve dikim faaliyetleri aktif olarak gerçekleştirilecektir.


Selçuklu, Meram ve Karatay ilçelerinde belirlenen 30 okulun dışında, 31 ilçemizdeki tüm okullarımız gönüllülük esasına dayalı olarak proje faaliyetlerini uygulayabileceklerdir.
https://konya.meb.gov.tr/yayin/Tarim_Cocuk.pdf
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.