• T.C. Millî Eğitim Bakanlığı .:. Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü

ŞEHRİMİZ İMZAMIZ

Valiliğimizin himayelerinde, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen “Şehrimiz İmzamız” projesi kapsamında Bakanlığımızın 2023/28 sayılı Genelgesi doğrultusunda, öğrencilerimizin Konya’ya ait kültürel unsurları tanımaları, şehirle daha güçlü bağ kurmaları, gelenek ve değerlerin gelecek nesillere aktarımı amacıyla geziler, bilinçlendirme çalışmaları ve çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.
Okullarda pano ve eğitsel koridorların düzenlenmesi, geleneksel oyunlar için alan çizimleri ile ilçe tanıtımına yönelik videoların ve “Emiray” çizgi filminin izletilmesi projenin uygulama etkinlikleri olarak devam etmektedir. Geleneksel çocuk oyunlarının yaygınlaştırılması ve yapılması planlanan turnuva için öğretmenlerimize hizmet içi eğitimler verilmektedir.


Şehrimiz İmzamız Projesi kapsamında ilkokul 3. sınıflara yönelik Mendil Kapmaca - Seksek, ilkokul 4. sınıflar ile ortaokul 5. ve 6. sınıflara yönelik Kaleli Yakantop oyunlarıyla Geleneksel Çocuk Oyunları İl Turnuvası düzenlenecektir. Turnuvada, aşağıda yer alan slaytlardaki bilgi ve kurallar geçerli olacaktır.  

Turnuva İçin Gerekli Belgeler:


 
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.