Bizim Okulumuz Ve Başarmaya Hazırım Projelerinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Valiliğimizin himayelerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ile Müdürlüğümüzün ortaklaşa yürüteceği Okul Merkezli Gelişim projesi "Bizim Okulumuz" ve kitap okuma projesi olan "Başarmaya Hazırım" projelerinin tanıtım toplantısı, 24 Ekim 2022 tarihinde Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda gerçekleştirildi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın söylenmesi ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit, Konya'nın bir "eğitim ve kültür şehri" olarak 9 asırdır Anadolu'dan dünyaya uzanan nice ilmî çalışmaya ev sahipliği yaptığını söyledi. Okul Merkezli Dönüşüm Projesi olan "Bizim Okulumuz" projesini merkezine okulu almak suretiyle birçok eğitim faaliyetini kuşatacak bir çalışma olarak niteleyen Müdürümüz, bir kitap okuma projesi olan "Başarmaya Hazırım" ile de öğrencilerimizin kitap okuma zevki ve yazı yazma becerisi geliştirmelerini, değerler eğitimiyle erdemli ve üretken bireyler olarak yetişmelerini ve öğrencilerimizin kendi mini kütüphanelerini oluşturmalarını amaçladıklarını sözlerine ekledi. Her iki proje hakkında da genel bilgiler vererek sunduğu destek ve katkılardan dolayı projeleri himâye eden Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanına ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

Daha sonra "Bizim Okulumuz" ve "Başarmaya Hazırım" projelerinin tanıtım filmleri izlendi; Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi görevlileri tarafından sunumlar yapıldı.

Başarmaya Hazırım isimli kitabın yazarı olan Eğitimci Yazar İlhan Akın da Konya'nın tarihsel ve kültürel geçmişine vurgu yaparak projenin Konya'da uygulanacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu ise "Bizim Okulumuz" ve "Başarmaya Hazırım" projelerinin isimlerinin gerekli sahiplenmeyi içerdiğini belirterek sonuçlarının da çok önemli olacağına vurgu yaptı. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime her daim destek olduklarını ve destek olmaya da devam edeceklerini ifade etti. Projelerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konya Milletvekili Orhan Erdem da değişim ve gelişimin her alanda eğitimle başladığını söyleyerek bu alanda yapılacak çalışmaların önemine vurgu yaptı. Ülkemizin en büyük zenginliğinin insan kaynağı olduğunu ifade ederek insanımıza yönelik sunulan eğitim hizmetinin önemine değindi. Ülkemizde yürütülen bu kıymetli çalışmaların gönül coğrafyamıza da sirayet etmesi temennisinde bulundu. Bizim Okulumuz" ve "Başarmaya Hazırım" projelerinin hayırlı olmasını dileyerek İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit ve projelere katkı sunan herkese teşekkürlerini iletti.

Valimiz Sayın Vahdettin Özkan da eğitim hizmetinin zenginleştirilmesinin önemine değinerek bu noktada yapılacak çalışmalara öncelik verilmesi gerektiğini ifade ederek Milli Eğitim Bakanlığımızın stratejik hedefleri doğrultusunda çalışmalar yürütmekte olduğunu belirtti. Konya'mızda Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin eğitime çok önemli katkılar sunduğunu sözlerine ekledi. İlimizde uygulanacak olan "Bizim Okulumuz" ve "Başarmaya Hazırım" projelerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başarmaya Hazırım isimli kitabın salonda bulunan öğrencilere protokol mensupları tarafından takdim edilmesinin ardından program sona erdi.

"Bizim Okulumuz" ve "Başarmaya Hazırım" projelerinin tanıtım toplantısına Valimiz Sayın Vahdettin Özkan, Konya Milletvekili Sayın Orhan Erdem ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Yiğit'in yanı sıra Karatay Kaymakamı Sayın Yavuz Güner, Meram Belediye Başkanı Sayın Mustafa Kavuş, Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Ramazan Altıntaş, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Ercan Uslu, MHP Konya İl Başkanı Sayın Remzi Karaaslan, Konya İl Müftüsü Sayın Ali Öge, İl Göç İdaresi Müdürü Sayın Zeki Afşin Buzcu, Ticaret İl Müdürü Sayın Mustafa Çağlayan,  protokol üyeleri, eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
  • 26.10.2022 11:09
  • |
  • 789
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.