• T.C. Millî Eğitim Bakanlığı .:. Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü .:. Bizim Okulumuz Projesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Planlanan Optik Oluşturma, Okuma Ve Analiz Yazılımı Kullanım Kursları

Her Nesil Öğretmen Akademisi kapsamında öğretmen yeterliliklerini arttırmak amacıyla Müdürlüğümüzce planlanan, Bakanlığımız tarafından Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü hizmet içi eğitim kurslarına dâhil edilen Optik Oluşturma, Okuma ve Analiz Yazılımı Kullanım Kursu eğitimlerimiz başladı.

İlimizde yapılacak destekleme ve yetiştirme kursları sınavları ile ortak sınavlarda kullanılacak optik formların okunmasında destek olacak öğretmenlerin eğitimine yönelik düzenlenen kursun ilki, 13 Kasım 2023 Pazartesi günü Selçuklu Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu'nda yapılmaya başlandı. Kursta alınan eğitimlerin ardından kursa katılan öğretmenlerimiz, optik okuma cihazlarına ihtiyaç duymadan okulunda veya ilçelerinde optik formları oluşturmayı, okumayı ve analiz etmeyi öğrenerek ortak sınavlar yapabilecekler. Bu eğitimle öğretmenlerimiz, verilerin en doğru şekilde oluşturulmasına katkı sağlayacaklar.

Her grup için hafta içi 5 gün yapılacak uygulamalı eğitimler, 31 ilçeden gönüllü öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.