• T.C. Millî Eğitim Bakanlığı .:. Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü .:. Bizim Okulumuz Projesi

"Başarmaya Hazırım" Projesi Kitaplarının Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Türkçenin güzel kullanımı ve öğrencilerimize okuma zevkinin aşılanmasına yönelik projelerden olan, Bakanlığımız tarafından bu yıl uygulanan "Dilimizin Zenginlikleri" projesi ve Müdürlüğümüz tarafından uygulanmakta olan "Başarmaya Hazırım" projesinin ortak hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen "Başarmaya Hazırım" projesi kitaplarının dağıtım töreni 20 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz tarafından Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile ilimiz genelindeki 3. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanmakta olan "Başarmaya Hazırım" projesi kitaplarının dağıtım töreni, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in katılımlarıyla Meram Cemal Bardakçı İlkokulunda yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit, sınıflarda öğrencilerimizle öğretmenler odasında öğretmenlerimizle bir araya geldi. İl Müdürümüz, geçen yıl olduğu gibi 3. sınıf öğrencilerinin "Başarmaya Hazırım" kitabını okuyacaklarını, 4. sınıf öğrencilerinin ise farklı kitaplarla okuma projesine devam edeceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ise eğitim-öğretim faaliyetlerinin önemine değinerek ilimizdeki eğitim çalışmalarına her zaman destek vereceklerini ifade etti.

"Başarmaya Hazırım" projesi ile çocukların aileleriyle birlikte kitaplarını seçip almaları, aileleriyle birlikte okuma etkinlikleri gerçekleştirmeleri, her çocuğun evinde kendisine ait bir kütüphane oluşturması amaçlanıyor.

Ayrıca millî ve manevi değerler bütününde aile içinde ortak okuma hafızası geliştirerek "Kitap Okuma Zevki - Yazı Yazma Becerisi - Değerler Eğitimi" kazandırmak, hikâye kitabında bahsedilen "Komşu Günü" etkinliğini yaygın hale getirmek ve yardımlaşma duygusunu pekiştirmek, Türkçeyi düzgün ve doğru kullanmaya özendirmek, öğrencilere sunulan "Hikâye Kurgu Özel Defteri "ne hikâyelerini yazmalarını sağlamak hedefleniyor.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.