EKOLOJİ ELÇİLERİ

 18-23 Ekim 2021 tarihleri arasında alanında uzman eğitmen ve akademisyenlerle bir araya getirilen 60-72 ay grubundaki 24 okul öncesi öğrencisine deney, gözlem, oyunlaştırma, yaratıcı drama, eğitsel oyunlar, STEAM, masal anlatımı ve doğa gözlemiyle olumlu çevre bilinci kazandırılmaya çalışılmıştır. Proje etkinlikleri, merkez ilçelerimizde bulunan EKO okullardan Karatay Belediyesi Fetihkent, Mevlana ve Selçuklu Anaokullarının açık sınıf uygulama alanlarında, Karatay Üniversitesi Pilotaj Bölümü ve Sille Tabiat Okulu atölyelerinde gerçekleştirilmiştir.


 Projede doğa, olumlu çevre bilinci, ekosistem ve çevre sorunları temalarında etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Proje etkinlik haftasında gerçekleştirilen etkinliklerin değerlendirilmesi amacıyla “Çocuklar İçin Çevresel Tutum Ölçeği” öğrencilere uygulanmıştır. Etkinlik ürünleri, proje izleme süreci ve çalışmalardan elde edilen sonuçlar, ulusal ve uluslararası saygın konferanslarda sunulmak üzere proje uzmanlarımız tarafından makale hâline getirilecektir. Proje kapsamında yapılan etkinlikler, Konya İnsan Mektebi çatısı altında ana sınıfı ve ilkokul kademelerinde revize edilerek uygulanacaktır.

Ekoloji Elçileri kitapçığı için tıklayınız.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.