"Önceliğimiz Matematik" Projesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında Da Devam Edecek

"Matematiğin hiçbir dalı yoktur ki ne kadar soyut olursa olsun, bir gün gerçek dünyada uygulama alanı bulmasın!"

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Bizim Okulumuz (Okul Merkezli Gelişim Projesi) kapsamında yürütülen "Önceliğimiz Matematik" projesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılında da okullarımızda uygulanmaya devam edecek.

Önceliğimiz Matematik Projesi ile okulların koridor, sınıf, duvar, bahçe, kütüphane, laboratuvar ve atölye alanlarını dönüştürmek; dönüştürülen alanlarda matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak ve öğrenme etkinlikleriyle bütünleştirmek; öğrencilerin matematiği günlük yaşamlarında etkili bir şekilde kullanabilmelerini ve matematiğin farklı disiplinlerle ilişkisini kavrayabilmelerini sağlamak amaçlanmıştır.

Önceliğimiz Matematik Projesi kapsamında 2023-2024 yılı eğitim-öğretim yılı içerisinde her ay belirli temalar ve tema ile ilgili atölyeler belirlenecek, tüm sınıf düzeylerinde (okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise) etkinlikler gerçekleştirilecektir. Ayrıca belirlenen temayla ilgili pano, koridor, okul dışı alan düzenlemeleri yapılacaktır. Yapılan etkinliklerle ilgili içerikler okullar tarafından paylaşılacaktır.

Proje hakkında bilgi almak için "Önceliğimiz Matematik" proje kitapçığını, proje çalışma takvimini ve faaliyet yönergesini inceleyebilirsiniz.

Kitapçıkta yer alan etkinlikler örnek teşkil etmesi amacıyla hazırlanmış olup dileyenler ilgili tema ile ilgili kendi etkinliklerini gerçekleştirebilecektir.

 

Proje kitapçığına link üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://konya.meb.gov.tr/yayin/Onceligimiz_Matematik_2023_2024.pdf

  • 24.11.2023 09:42
  • |
  • 119

En Son Eklenenler

En Çok Okunanlar

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.