Dilimizin Zenginlikleri - Bilen Oturur Etkinliği

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan "Dilimizin Zenginlikleri" Projesi kapsamında, İlkokul ve Ortaokul kademelerindeki öğrencilerimiz öğretmenlerimizin seçtiği kitaplardaki kelimelerin eş ve zıt anlamlarını bulmaya yönelik oynanan Bilen Oturur isimli eğitsel etkinliği uyguladılar.
Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan "Dilimizin Zenginlikleri" Projesi ile öğrencilerimizin dilimizin zenginliklerini tanıması, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşması, buna bağlı olarak da dili iyi kullanması ve düşünce dünyasını geliştirmesi amaçlanmaktadır.

Bu sayede öğrencilerimiz dilimizin seçkin ve özgün eserlerini tanıyacak, eserlerimizde geçen sözcüklerin derinliklerini (çeşitli anlamlarını) öğrenecek; milletimizin kültürünü, birikimini, düşünce dünyasını ve hayat tarzını söz varlığımızın içinde yeniden keşfedecektir.

Bu bağlamda, İlkokul ve Ortaokul kademelerindeki öğrencilerimiz öğretmenlerimizin seçtiği kitaplardaki kelimelerin eş ve zıt anlamlarını bulmaya yönelik oynanan Bilen Oturur isimli eğitsel etkinliği uyguladılar.
  • 29.11.2023 21:49
  • |
  • 117
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.