Kadınhanı Şahören Köy Yaşam Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığınca kapalı durumda bulunan köy okullarının ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane, doğa, bilim ve tasarım gibi farklı alanlarda hizmet veren atölyelerle, gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülmesiyle; köy yaşam merkezleri, öğrencilerin ve vatandaşların hizmetine sunulmaya devam ediyor. 2022 yılında açılmıştır.Okulumuz daha önce 2017 yılında kapanmış olup Köy Yaşam Merkezi olarak hizmete girmiştir.İçerisinde ilkokul, Halk Eğitimi Merkezi kursu, robotik atölye köşesi, zeka oyunları köşesi, bahçesinde geleneksel oyunlar, okçuluk faaliyetleri ve spor etkinlikleri vardır.

 

Bu kapsamda Kadınhanı ilçesine bağlı Şahören Mahallesi'nde kapalı durumda bulunan köy okulu içerisinde yapılan düzenlemeler ile Şahören Köy Yaşam Merkezi ve Tabiat Okulu adıyla öğrencilerin ve vatandaşların hizmetine sunuldu. Köy yaşam merkezi birleştirilmiş sınıf şubesi ve Halk Eğitimi Kurs Merkezi olarak ta vatandaşların ve gençlerin ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. 

 

Milli Eğitim Bakanlığımızın kapalı durumdaki köy okullarını yeniden düzenleyerek köy yaşam merkezi haline getirme projesini bizler de hızlı bir şekilde ilçemizde uygulamaya başladık. Bu kapsamda ilçemiz Şahören mahallesinde bulunan okulumuzu küçük tadilatlar ile Şahören Köy Yaşam Merkezi ve Tabiat Okulu haline getirdik.Köy Yaşam Merkezimiz sayesinde mahallemizde taşımalı eğitim ile başka bir mahalleye taşınan öğrencilerimizin kendi köylerinde eğitim almalarına olanak sağladık. Ayrıca Halk Eğitimi Merkezimiz tarafından oluşturulan atölye ile mahalledeki kadın vatandaşlarımıza el sanatları ve nakış kursları ile hizmet etmeye başladık.

 

Köy Yaşam Merkezi ve Tabiat Okulumuzun sadece mahallede ikamet eden vatandaşlarımıza değil, tüm öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın ziyaret edebilecekleri bir alan haline geldiğini Her hafta sırayla ilçemizden bir okulumuzu köy yaşam merkezimizde misafir ediyoruz. Öğrencilerimiz bu günde köy hayatını yakından tanırken; parkur oyunları, robotik kodlama, resim, okçuluk ve zeka oyunları gibi alanlarda eğitimler alarak, yarışmalara katılarak zevkli ve neşeli bir gün geçiriyorlar. Ayrıca köy yaşam merkezinin tabiat okulu olarak ta hizmetler sunmaktadır. 

 
  • 25.01.2023 10:46
  • |
  • 240
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.