Hüyük Tolca Köy Yaşam Ve Sanat Merkezi

Konya Hüyük Tolca Köy Yaşam Merkezimiz ilçe merkezine 12 km. uzaklıktadır. Bu yerleşim yerimiz Beyşehir Gölü kenarında eşsiz manzarası olan çoğunluğu balıkçılık ile geçimini sağlayan mahallemizdir.  İlçemizde ve hatta ilimizde ünlü balık restoranları ve balık fabrikası bulunmaktadır.

Daha önce öğrenci yetersizliğinden kapalı ve atıl olan Tolca İlkokulu binası, Konya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Yiğit’in göreve başlaması ve ilçemizi ziyaretleri esnasında İnşaat işlerinin hızlandırılması ile yaşam merkezimiz hazır hale getirilerek 2022 yılında faaliyetlerine başlamıştır.

Yaşam Merkezimizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından usta öğretici görevlendirilerek, 16 kursiyerimiz ile dikiş nakış kursu açılmış olup aktif bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir. Kursiyerlerimizin ürünlerinin değerlendirilmesi çalışmaları kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi İlçe Komek yetkilileri ile çalışmalar yürütülmektedir.  

Ayrıca bu yaşam merkezimizde anasınıfı da açılmış ve anasınıfı öğretmeni de görevlendirilerek 10 öğrencimize eğitim öğretim verilmektedir. Kursiyerlerimiz ve çocukları birlikte köy yaşam merkezine gelmeleri aynı binada eğitim görmeleri ile her iki grup içinde ayrıca fırsat oluşturulmuştur.

Tolca Köy Yaşam Merkezimiz muhtarlığımızca yapılan çeşitli toplantılara da ev sahipliği yapabilmektedir.


 

 
  • 25.01.2023 10:32
  • |
  • 570
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.