Sarayönü Gözlü Tigem Köy Yaşam Merkezi

Açılış Planlaması Köy Yaşam Merkezi hakkında İlçe Milli Eğitim müdürümüzün koordinesinde şube müdürleri, Halk Eğitim Müdürü, ilkokul, ortaokul ve lise müdürlerimizden  olmak üzere istişare edilerek en faydalı, ilçemiz öğrencilerine en çok hitap edecek hangi okul ve köy olur diyerekten toplantı ve geziler yaparak yola çıktık.

Bu süreçte bize desteğini hiçbir zaman esirgemeyen sadece köy yaşam merkezi hususunda değil her zaman bize maddi ve manevi desteklerini sunan gözlü Tigem müdürümüz bize yardımcı olabileceğini söyledi. Gözlü Tigemin alanında bulunan ilkokulu tamirat yaptırabileceğini, burada lojmanda kalan personellerin çocuklarının ve eşlerinin faydalanabileceği bir kompleks alana okulu dönüştürmede yardımcı olacağını söyledi.

İki aylık kısa süre zarfında okulun çatısından başlamak üzere bütün alanlarını elden geçirdi.1 anasınıfı,1 Halk Eğitim El sanatları sınıfı, 1 Masa tenisi ve bilardo sınıfını hızlı bir şekilde hazır etti. Akabinde 1 mutfak ve 1 kütüphaneyi hazır hale getirdi.

Öğrenci tuvaletlerini Anasınıfına uygun bir şekilde hazır ettiler. 1 Anasıfı açılmış olup 1 tane Anasınıfı öğretmeni hemen görevlendirildi.1 tane Halk eğitim Sınıf açılmış olup hemen halk Eğim Merkezimiz aracılığıyla atölyeye usta öğretici görevlendirildi. Diğer masa tenisi sınıf ve bilardo sınıfı ise personellerin kullanımı için akşamları personelin kullanıma sunuldu ve kullanılıyor. ilçeye  40 km uzaklıkta olup yolu asfalttır. Okulumuz kaloriferlidir.
  • 25.01.2023 12:10
  • |
  • 374
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.