Seydişehir İncesu Şehit Ahmet Erol Köy Yaşam Merkezi Ve Doğa Okulu

Köy yaşam merkezimiz 2 sene önce kapatılan İncesu Ş.A.E. İlkokulu binasına açılmış olup gerekli tamirat, boya ve tadilat işlemleri ivedilikle yapılmıştır.  

Merkezimizde 3 derslik bulunmaktadır. Bunlardan birine ahşap boyama atölyesi ve gözlem atölyesi kurulmuş olup yine aynı dersliğe ebru ve resim çalışması için gerekli malzemeler temin edilmiştir. Gözlem atölyemizde teleskop ve mikroskop ile eğlenen öğrencilerimize aynı zamanda çevreyi ve doğayı gözlemleme fırsatı vererek onlar için soyut olan kavramları somut hale getirmekteyiz. 
Merkezde Halk Eğitim tarafından dikiş nakış kursu açılmış olup aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. Anasınıfını da açmak için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.
Bahçesinde hali hazırda bir oyun parkı bulunmakta olan merkezde arkeoloji kazı atölyesi, sebze ve meyve yetiştiriciliği planlanmaktadır.
Merkezimizin ilçeye uzaklığı 10 km dir. Ulaşım servislerle sağlanmaktadır.
  • 25.01.2023 14:08
  • |
  • 314
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.